Žarnyno mikrobiotos tyrimas myBIOME – tai metagenomine sekoskaita pagrįstas tyrimas, leidžiantis išsamiai, objektyviai ir praktiškai ištirti žarnyno mikrobiomą, suteikiantis išsamią informaciją apie žarnyne gyvenančius mikroorganizmus ir jų funkcionalumą, poveikį sveikatai ir būdus subalansuoti mikrobiomą taikant asmenines mitybos rekomendacijas.

 

Žarnyno mikrobiotos tyrimas myBIOME suteikia informacijos apie:

 

MIKROBŲ ĮVAIROVĘ

Nustatoma naudojant Šenono indeksą. Didelė mikrobų įvairovė, normos ribose, yra susijusi su gera sveikata. Įvairi mityba, kurioje gausu augalinės kilmės maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai ir riešutai, gali padėti padidinti šią įvairovę.

 

SVARBIAS RŪŠIS

Moksliškai pagrįstas potencialiai naudingų ar patogeninių bakterijų identifikavimas.

 

GALIMYBES VIRŠKINTI

Analizė suteikia informacijos apie galimybę virškinti tokius komponentus kaip skaidulos ir baltymai.

 

ĖMINIO SUDĖTĮ

Didžioji dalis išmatose esančios DNR (~99 %) priklauso mikroorganizmams, tik nedidelę dalį (~1 %) sudaro žmogaus DNR. myBIOME tyrimas leidžia sužinoti pagrindinių žarnyne gyvenančių mikroorganizmų (bakterijos, archėjos ir eukariotai (grybai ir parazitai)) grupių bei ėminyje esančių naujos (neidentifikuotos) DNR ir žmogaus DNR procentą. Jei žmogaus DNR viršija 4 %, tai gali būti netiesioginis žarnyno uždegimo žymuo.

 

MIKROBINIUS METABOLITUS

Bakterijų funkciniai genai yra kiekybiškai įvertinami siekiant sužinoti medžiagų apykaitos sistemos galimybes gaminti arba vartoti metabolitus, susijusius su tam tikrų ligų vystymusi arba metabolitus, susijusius su teigiamu poveikiu sveikatai. Metabolitai, galintys vaidinti svarbų vaidmenį užkertant kelią tokioms ligoms (sveikatos rodikliai, neuroendokrininiai metabolitai, trumposios grandinės riebalų rūgštys (TGRR) ir vitaminai), nustatomi remiantis funkciniais genais.

 

EUKARIOTINIUS MIKROORGANIZMUS

Pateikiama informacija apie nustatytus sveikatai svarbius grybus, archėjas, mieles ir parazitus.

 

REKOMENDUOTINĄ MITYBĄ

Į pateikiamą ataskaitą įtraukiamos gautais rezultatais pagrįstos asmeninės mitybos rekomendacijos.

Metagenominė sekoskaita ir išvados, kurias siūlo ši pažangi technologija, leidžia panaudoti žarnyno mikrobiotos tyrimas myBIOME kaip etaloninį žarnyno mikrobiotos tyrimą, išsamiai diferencijuojantį ir charakterizuojantį žarnyną sudarančius mikroorganizmus bei padedantį sudarytį sveiką balansą užtikrinančias mitybos rekomendacijas.

 

Įsigijus tyrimą, tyrimo rinkinį reikia atvykti pasiimti į pasirinktą SYNLAB padalinį. Mėgintuvėlį su namuose paimtu mėginiu pristatykite atgal į SYNLAB padalinį.

 

Daugiau informacijos apie tyrimų įsigijimo ir atlikimo tvarką 

 

Žarnyno mikrobiotos tyrimas myBIOME ėminio paėmimo instrukcija

Ėminio surinkimo rinkinys:

 

Šiame rinkinyje yra mėgintuvėlis su vatos tamponėliu. Norint užtikrinti tinkamą tyrimo atlikimą, imant ėminį, būtina vadovautis žemiau pateikta instrukcija.

 

PASIRUOŠIMAS:

 • 6 savaitės iki ėminio paėmimo nevartokite antibiotikų, priešgrybelinių vaistų ar imunosupresantų.
 • Jeigu Jums buvo taikyta radioterapija arba chemoterapija, prieš imant ėminį turite palaukti mažiausiai 6 savaites.
 • 2 savaites prieš imant ėminį laikykitės įprastų kasdienių įpročių, kad žinotumėte savo įprastą mikrobiomą.
 • Neatidarykite mėgintuvėlio, kol nesate pasiruošę paimti ėminį.
 • Paimkite įprastų išmatų ėminį.
 • Ėminį laikykite kambario temperatūroje.

ĖMINIO PAĖMIMO INSTRUKCIJA:

 1. Išilgai surinkimo vamzdelio priklijuokite brūkšninio kodo etiketę.
 2. Po tuštinimosi nusivalykite tualetiniu popieriumi.
 3. Atidarykite mėgintuvėlio kamštelį sukdami ir traukdami. Įsitikinkite, kad vatos tamponėlis nesiliestų su jokiu kitu paviršiumi, išskyrus ėminio paviršiumi.
 4. Imkite ėminį, vatos tamponėlį trindami į išmatų dėmę ant tualetinio popieriaus. Neperkraukite vatos tamponėlio pertekliniu kiekiu ar gumulėliais, analizei reikia tik nedidelio išmatų kiekio ant vatos tamponėlio paviršiaus. (Dėl perteklinio ar nepakankamo išmatų kiekių ant vatos tamponėlio, gali nepavykti tinkamai atlikti tyrimo.)
 5. Nedelsdami įkiškite vatos tamponėlį į mėgintuvėlį, kad jis nesiliestų su jokiu kitu paviršiumi ir paspauskite, kad mėgintuvėlis tinkamai užsidarytų.
 • Šalis: Lietuva
 • Tyrimo vietos: Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Druskininkai
070095
1000 Prekės

Charakteristikos

Šalis
Lietuva
Tyrimo vietos
Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Druskininkai

Žarnyno mikrobiotos tyrimas myBIOME (070095)

Metagenominės sekoskaitos tyrimas, leidžiantis išsamiai, objektyviai ir praktiškai ištirti žarnyno mikrobiomą. Įsigyti tyrimai atliekami Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Druskininkuose, mūsų partnerio SYNLAB Lietuva medicinos laboratorijos padaliniuose Jums patogiu laiku. Mėgintuvėlį su namuose paimtu mėginiu reikia pristatyti atgal į SYNLAB padalinį.

400,00 €

Tyrimo vieta:

Kiekis
Turime
Kriaunama...