Lipidograma

Nors medžiagos sudarančios programą yra labai svarbios organizmo gyvybinėms funkcijoms, tačiau padidėjęs jų kiekis yra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis. Iš visų biocheminių žymenų bendrojo CHOL padaugėjimas kraujyje yra svarbiausias aterosklerozės rizikos veiksnys. Jeigu bendrojo CHOL reikšmės padidėjusios, toliau rekomenduojama atlikti kitų lipidų frakcijų – DTL, MTL ir TG tyrimus.

 

Programą sudaro 4 analitės:

  • bendras cholesterolis (CHOL)
  • HDL didelio tankio cholesterolis (DTL)
  • LDL mažo tankio cholesterolis (MTL) 
  • trigliceridai (TG)

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo. Kraujo paėmimas į kainą įskaičiuotas.

 

Pasiruošimas tyrimams: būtina prieš tyrimą nevalgyti 12 val., 3 dienas iki tyrimo nevartoti alkoholio.

 

Nustačius bendro cholesterolio padidėjimą, dažniausiai randama ir padidėjusi mažo tankio lipoproteinų frakcija – MTL cholestrolis, dar vadinamas „blogasis“ chlesterolis. DTL cholesterolis yra „gerasis“ cholestrolis ir jei jis padidėjęs kartu su bendruoju cholesteroliu, tai geras požymis. Svarbiausias DTL vaidmuo – šalinti CHOL: paimti jį iš audinių ir pernešti į kepenis neleidžiant jam kauptis ant arterijų sienelių. Kuo daugiau didelio tankio lipoproteinų, tuo daugiau CHOL bus šalinama iš organizmo. Turintiems padidėjusį bendrą cholesterolį svarbu nustatyti kraujyje trigliceridų (TG) kiekį. Tai svarbu vertinant išeminės širdies ligos ir aterosklerozės riziką bei lipidų apykaitą. Asmenims, turintiems mažą DTL cholesterolį ir didelį TG kiekį, išeminės širdies ligos rizika daug didesnė, nei tiems, kurių kraujyje šių pokyčių nenustatoma.

 

Daugiau informacijos apie tyrimų įsigijimo ir atlikimo tvarką 

  • Šalis: Lietuva
  • Tyrimo vietos: Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Druskininkai
050097
1000 Prekės

Charakteristikos

Šalis
Lietuva
Tyrimo vietos
Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Druskininkai

Cholesterolio ir jo frakcijų tyrimo programa (050097)

Lipidograma - CHOL, HDL, LDL, TG. Įsigyti tyrimai atliekami Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Druskininkuose, mūsų partnerio SYNLAB Lietuva medicinos laboratorijos padaliniuose Jums patogiu laiku.

16,50 €

Tyrimo vieta:

Kiekis
Turime
Kriaunama...